.UČEBNA

Učebna je místo, kde se scházejí trenéři, nadšenci a další šprti, aby se konzistentně a do hloubky učili, jak funguje lidské tělo, jak svaly uvolňovat, jak je probouzet a jak se trvale posouvat v silových výkonech a zdraví těla.

V podstatě se tu naučíš, jak bejt nesmrtelnej (IDDQD) a jak nesmrtelnost předávat svým klientům.

Jakmile se přihlásíš, dostaneš se do učebny. V učebně se pak jednotlivé lekce dělí do tří základních sekcí:

principy silového tréninku, mobilita/svalová náprava a silový trénink.

V učebně budou přibývat ze začátku 4, postupem času minimálně 2 lekce měsíčně, abys vždy měl čas probrané téma pořádně prověřit v praxi a prodiskutovat ho ve skupině.

Součástí je tedy i facebooková skupina, kde diskutujeme o probíraných tématech. Můžeš se tu na cokoliv zeptat a odpověď ti přijde buď v komentáři, nebo zpracovaná ve formě lekce s obrázky a videi. Samozřejmě můžeš i točit, jak seš na tom s technikou cviků z aktuální lekce.

Za členství v učebně se platí v měsíčních intervalech, kdy se ti pomocí inkasa peníze strhávají z karty/účtu. Tuhle službu pro mě zprostředkovává PayPal a je třeba se u něj registrovat. Registrace nic nestojí, snad jen trochu času.

Je tu i druhá možnost a tou je zadání trvalého příkazu na účet

Číslo účtu: 234892822/0300, částka 600 korun měsíčně, zpráva příjemci "jméno - učebna"

Jakmile platbu obdržím, udělím ti přístup na stránky a pozvu tě do facebookové skupiny.

aktuální lekce.

21.11. - KOLENA VE DŘEPU

Kategorie: mobilita, svalová náprava

Podkategorie: kolena

Kolena jsou fakt nešťastná část nohou. Zpravidla za nic nemůžou, ale všechno se jim hází na triko. Když vidíte problém v kolenou, hledejte příčinu o patro níž nebo výš. Slovy Idy Rolfové "Kde si myslíte, že to je, to není." a slovy mého oblíbeného fyzioterapeuta Jindry Jarého “Jenom idiot hledá příčinu tam, kde pacient ukazuje, že to bolí”. A ještě jinými slovy - jestli chcete zdravá a stabilní kolena, potřebujete se nejdřív postarat o chodidla a kyčle. Tyhle pomůcky vám pomůžou předejít bolestem a zranění.

 

více zde

14.11. - MILITARY PRESS

Kategorie: silový trénink

Podkategorie: vertikální tlak

Military press je přímočarý cvik. Vezmete něco těžkýho a vytlačíte to nad hlavu. No jo, ale proč tolik lidí z military pressu bolí zápěstí, lokty, ramena a dokonce i bederní páteř?

 

Dnes spolu projdeme, jaké požadavky má military press na mobilitu, jak správně nastavit techniku a které varianty military pressu můžete používat, pokud vám velká činka nesedne.

více zde

7.11. - JAK DĚLAT PROGRES S JEDNÍM PÁREM KETTLEBELLŮ

Kategorie: ostatní

Podkategorie: programing

 

Sada dvou kettlebellů je podle mě jedna z nejlepších investic do domácí posilovny. Za to nesmírné množství cviků a užitku, které vám můžou pouhé dvě jednoduché koule poskytnout, zaplatíte neúměrně málo. Zvlášť potom, když najedete na zvyk trénovat třikrát týdně, se cena za jedno použití brzo zhroutí na ekvivalent pár rohlíků ze sámošky.

více zde

1.11. - TRÉNINKOVÝ PLÁN "NEZHNIJ 3000" [11/2020]

Záměr je jasný, hýbat se i po čas karantény, kdy je tak těžké se k pohybu dokopat a kdy není po ruce příliš bohatý výběr vybavení.

Postavil jsem pro vás tréninkový plán, který můžete odjet v klidu doma. Plná varianta plánu vyžaduje: hrazdu, kruhy nebo trx, kettlebelly nebo jednoručky a kus země. Pokud něco nemáte, ukážu vám, jak chybějící nářadí nahradit.

Trénink se pojede 2-3x týdně. Dvakrát týdně je klasicky A/B, třikrát týdně je první týden A/B/A, druhý týden B/A/B.

Tenhle trénink není žádná "nouzovka" a plán bude plnohodnotný i za pár týdnů, až se vrátíte do posilovny.

 

více zde