Svoje články beru jako svoje děti, proto jsem pro vás bez výčitek vybral pár kousků, co mám radši, než ty ostatní. 
DUŠEVNÍ PŘESAHY

KOLENA PŘI DŘEPU NESMÍ JÍT PŘED ŠPIČKY!

Kecám. A hned Vám řeknu proč.

Nedávno jsem v jedné diskuzi narazil na zajímavý názor. Slečna posílala video svého dřepu a prosila o pomoc. Hned se přiřítil princ na bílém koni s něčím ve smyslu “Hlavně dávej pozor, ať ti nejdou kolena přes špičky, a taky bacha, abys kolena nahoře nepropínala”. (nechci být zlý, ale klučina v životě viděl těžký dřep asi z hodně veliké dálky)...

více zde

MAMUTI!

Kdo si myslí, že hubnutí je ze 70% o stravě a ze 30% o jídle, nebo klidně naopak, asi v životě neměl stres.

Můžete běhat jako Emil Zátopek a jíst jako Margit Slimáková, ale jestli nemáte pod kontrolou stres, nezhubnete ani deka.

Stres je takový to, jak ráno v rychlosti vstanete, na sílu do sebe hodíte jídlo...

více zde

DESET MINUT KAŽDEJ DEN!

Bratři Sověti vážně vědí, jak odhalit zápaďáckého špióna. Legenda praví, že při skupinovém pití vodky před hospodou Rusové rafinovaně zaujali pozici hlubokého dřepu a americký špeh se brzy provalil nemobilním posedem se špatným balancem a patama ve vzduchu. 

Nedřepuj jako americký špion, dřepuj jako správný ruský maladěc! ...

více zde

MOBILITA

SYNDROM KAČEŘÍHO ZADKU - ULOVEN A SKOLEN

“Brácho, prostě pořád víc podsazuj pánev, ať ji máš úplně podsazenou, jakoby.”

Dolní skřížený syndrom, kačeří zadek, vysazená pánev, anteverze pánve, kdejevystrčínotamjedovolíno. Říkej tomu jak chceš (možná až na ten poslední pojem), pořád se ale bavíme o tom samém. Co to je, co to není, jak to řešit a jak to neřešit, to je náplň tohoto článku... 

více zde

defekty.jpg

CESTA DO STŘEDU TĚLA

- MOBILITA HRUDNÍ PÁTEŘE

Je to až s podivem, jak dlouho mi trvalo odhalit opravdový střed našeho těla a konečně změnit způsob, jakým tělo rozhýbávám.

 

Vždycky jsem věděl, že má být páteř pohyblivá, aby byla zdravá. Taky jsem věděl, že bych měl sem tam do rozcvičky přidat nějaký cvik na mobilitu páteře, protože, no...

více zde

neck harness bros.png

KRK! KRK! KRK! - 

Lepší než deset doktorů.

Aneb: pořádnej krk lepší než deset doktorů. Pokud jsi, jako já, na cestě za zdravým a silným tělem, potřebuješ taky zdravý a silný krk. No a já tě teď provedu tím, jak svůj krk dostat do stavu nezničitelnosti.

více zde

KŘIVÁCKEJ LEXIKON (3.) - #MOBILITAKYCLI II.

Chtěli jste to a máte to mít. Dřepovací rozcvička. Tahle příjemnost teda kromě kyčlí samozřejmě trefí i celý zbytek těla. Takže se nenechte zmást názvem. Pokud na vás ve spodní pozici dřepu vypadávají kostlivci (borcení kolen, kotníků, kulacení beder apod...

více zde

DOKUD SI NEUKLIDÍŠ RAMENA, ŽÁDNEJ POČÍTAČ

Tohle mě naučila moje máma, tenkrát (ok, minulej víkend) sice mluvila o Bioniclech (ok, o Teletubbies plyšácích), ale já z lekce těžím dodnes. Jestli máš ramena mimo pozici, je třeba je umístit zpět. Jestli máš ramena moc nízko nebo vysoko, každé jinak vtočené...

více zde

KŘIVÁCKEJ LEXIKON (4.) - #MOBILITAZAPESTI I.

Lexikon pokračuje, tentokrát přímo z podkrovíčka. Hlavu jsem ze záběru empaticky vyřadil, ale děkovat můžete samozřejmě i později. ZÁPĚSTÍ! Ta věc bolí. U stojek, u benče, u vzpírání, u tlaků nad hlavu. No jo, ale je to správně?...

více zde

TIPY PRO NESKONALOU SÍLU

MRTVOLÍ TIP PRO VĚTŠÍ SÍLU A ROVNÁ ZÁDA

Napínejte činku. Nemyslím tím vyprávět jí historky a otálet s pointou, ale fakt jí napínat, jako silou.

Napínání činky je věc, která se děje ještě před samotným tahem. Jde o zabrání do činky a snahu jí co nejvíc napnout nebo ohnout ještě než se odlepí od země.

Tento pohyb totiž nenapne jen činku, ale hlavně záda a hamstringy!...

více zde

MRTVOLA ROZPITVANÁ DO POSLEDNÍHO PROTONU, DÍL II. - JAK DOTÁHNOUT ČINKU, ANEB ZASE JE TO O ZADKU

Tak jsem tu a vracím se i s druhým dílem svého populárně-naučného seriálu o mrtvém tahu. Jestli tě zajímá síla, zajímá tě i mrtvý tah. Jestli tě zajímá mrtvý tah, určitě máš i motivaci si u něj neulomit páteř. V prvním díle jsme si povídali o tom, jak si k čince stoupnout a jak za ni chytit. Teď to vezmeme z druhého konce a rozpitváme, jak dostat činku...

více zde

QUICK-TIP: MAČKÁNÍ ČINKY

Mačkání činky je jedna z mých nejsilnějších zbraní. Trhá mi to srdce, ale budu se o ni muset podělit.

Jestli ti jde o sílu (asi jo, protože co jiného bys tu dělal) už určitě chápeš, že je to všechno o technice, o umění se zpevnit, o dýchání a vůbec o hromadě vychytávek a jedi triků.

No a tohle je jeden z těch účinně jednoduchých a jednoduše účinných fíglů....

více zde

CO JSEM VYKONAL

48KG TGU NA JEDEN NÁDECH

TGU JE DIVNOCVIK PRO KETTLEBELLOVÝ HIPSTRY! 

Je to jenom módní boom, já bych všechny ty ketlbály zakázal.

Na videu je k vidění TGU, alias turkish get-up a.k.a. obskurní zvednutí kettlebellu. Na první pohled se může zdát, že se jedná o naprosto zbytečnou choreografickou nesmyslnost a výmysl kettlebellových trenérů se zbytečně dlouhým vousem a slabostí pro Star Wars.

více zde

10X180KG MRTVÝ TAH ZÁMKOVÝM ÚCHOPEM

5/3/1 POSERA

Momentálně cvičím podle programu 5/3/1 Jima Wendlera. Program je postavený dost jednoduše - čtyři tréninky týdně a na každém jedna důležitá těžká série jednoho hlavního cviku (dřepu, benče, tahu, nebo military pressu). V této sérii se má odjet co nejvíc opakování a končí se buď selháním technickým nebo silovým. Právě díky tomuto principu máte téměř stoprocentní šanci, že zažijete dost nepříjemných pocitů nacpaných do hodně krátkého časového úseku.

více zde

KOUZELNEJ KUFR

Sice nevím, jak se to jmenuje a k čemu to slouží (pracovní název je kouzelnej kufr), ale rozhodl jsem se, že to jde udělat, a tak jsem to po několika málo karambólech udělal.

Uznávám, není to žádná nádhera a určitě se někde na světě najde člověk bez jedné ruky, co to udělá na té druhé a to celé s prstem v nose (neptejte se).

více zde

Pokud nemáte informací nikdy dost, pokud se nechcete přestat zlepšovat a rozvíjet, je Učebna právě pro vás.

Posuňte svoje znalosti na novou úroveň, poznejte lidské tělo do hloubky a naučte se, jak být nesmírně silní a nebetyčně zdraví.

BLOG