.UČEBNA

Učebna je místo, kde se scházejí trenéři, nadšenci a další šprti, aby se konzistentně a do hloubky učili, jak funguje lidské tělo, jak svaly uvolňovat, jak je probouzet a jak se trvale posouvat v silových výkonech a zdraví těla.

V podstatě se tu naučíš, jak bejt nesmrtelnej (IDDQD) a jak nesmrtelnost předávat svým klientům.

Jakmile se přihlásíš, dostaneš se do učebny. V učebně se pak jednotlivé lekce dělí do tří základních sekcí:

principy silového tréninku, mobilita/svalová náprava a silový trénink.

V učebně budou přibývat ze začátku 4, postupem času minimálně 2 lekce měsíčně, abys vždy měl čas probrané téma pořádně prověřit v praxi a prodiskutovat ho ve skupině.

Součástí je tedy i facebooková skupina, kde budeme diskutovat o probíraných tématech. Můžeš se tu na cokoliv zeptat a odpověď ti přijde buď v komentáři, nebo zpracovaná ve formě lekce s obrázky a videi. Samozřejmě můžeš i točit, jak seš na tom s technikou cviků z aktuální lekce. Taky členové se budou navzájem podporovat a věřím, že diskuze obohatí nejen vás, ale i mě.

Za členství v učebně se platí v měsíčních intervalech, kdy se vám pomocí inkasa peníze strhávají z karty/účtu. Tuhle službu pro mě zprostředkovává PayPal a je třeba se u něj registrovat. Registrace nic nestojí, snad jen trochu času.

aktuální lekce.

22.3. - Dýchání

Kategorie: principy

Podkategorie: dýchání

Dýchání tě provází celý život. Každý den tě nevyhnutelně čeká tisíce a tisíce dechů. Jestli už nějakou chvíli studuješ trénink, asi víš, že dech zdaleka není jen o plicích. Je o bránici, svalech břicha, zad a pánve. Dech má neskutečnou moc formovat naše tělo...

více zde

29.3. - Břišní válec

Kategorie: principy

Podkategorie: břišní válec 

Břišní válec je souhrn svalů kolem břišní dutiny. Vnější, vnitřní, zpředu, zboku, zezadu. Všechny do jednoho se dají zatnout. Když se naučíš používat je v souhře, získáš taktiku na zpevnění břicha pro jakýkoliv cvik a pohyb, který ti přijde do cesty...

více zde

5.4. - Nastavení těla

Kategorie: principy

Podkategorie: nastavení těla​

Pořádně se usaď, budou se dít věci. V týhle kapitole se budem učit dělat rentgen očima. Budeme se snažit oprostit od toho, jak věci vypadají navenek a zamyslíme se nad tím, co se děje uvnitř těla. Zjistíš, že ne všechny rovný záda jsou ve skutečnosti rovný záda, naučíš se je rozeznat a případně i napravit. 

více zde

12.4. - Aktivace a síla šikmých břišních svalů

Kategorie: mobilita, svalová náprava

Podkategorie: šikmé břišní svaly

Proč šikmé břišní svaly potřebujeme? Šikmáče jsou ten důvod, proč naše tělo nedrží pohromadě v relativní rovině. Dysbalance v nich způsobují, že je naše páteř příliš vyrotovaná, ukloněná do strany, nebo přehnaně prohnutá. Taky šikmé břišní svaly působí jako základna pro svaly lopatek, takže bez nich nemá smysl šašit s nějakou rotátorovou manžetou. A mohl bych pokračovat. Pojď se se mnou naučit, jak šikmáče jednou pro vždy uvést do provozu a je udělat nadlidsky silnými.

více zde

TOP