.UČEBNA

Učebna je místo, kde se scházejí trenéři, nadšenci a další šprti, aby se konzistentně a do hloubky učili, jak funguje lidské tělo, jak svaly uvolňovat, jak je probouzet a jak se trvale posouvat v silových výkonech a zdraví těla.

V podstatě se tu naučíš, jak bejt nesmrtelnej (IDDQD) a jak nesmrtelnost předávat svým klientům.

Jakmile se přihlásíš, dostaneš se do učebny. V učebně se pak jednotlivé lekce dělí do tří základních sekcí:

principy silového tréninku, mobilita/svalová náprava a silový trénink.

V učebně budou přibývat ze začátku 4, postupem času minimálně 2 lekce měsíčně, abys vždy měl čas probrané téma pořádně prověřit v praxi a prodiskutovat ho ve skupině.

Součástí je tedy i facebooková skupina, kde diskutujeme o probíraných tématech. Můžeš se tu na cokoliv zeptat a odpověď ti přijde buď v komentáři, nebo zpracovaná ve formě lekce s obrázky a videi. Samozřejmě můžeš i točit, jak seš na tom s technikou cviků z aktuální lekce.

Za členství v učebně se platí v měsíčních intervalech, kdy se ti pomocí inkasa peníze strhávají z karty/účtu. Tuhle službu pro mě zprostředkovává PayPal a je třeba se u něj registrovat. Registrace nic nestojí, snad jen trochu času.

Je tu i druhá možnost a tou je zadání trvalého příkazu na účet

Číslo účtu: 234892822/0300, částka 600 korun měsíčně, zpráva příjemci "jméno - učebna"

Jakmile platbu obdržím, udělím ti přístup na stránky a pozvu tě do facebookové skupiny.

aktuální lekce.

18.10. - MAX SHANK - SIMPLE SHOULDER SOLUTION 2

Kategorie: ostatní

Podkategorie: čtenářský deník

V první části lekce o Simple Shoulder Solution od Maxe jsme se zabývali tím, jak vyřešit anatomický řetězec vedoucí k ramenům. Že je důležité nejprve vyřešit dech a břišní válec, potom šikmé břišní svaly, hrudní a krční páteř, nakonec lopatky a až potom začít rozvíjet samotný glenohumerální kloub (rameno). Dnes se dostaneme k tomu, co Max doporučuje dělat přímo s rameny a rozebereme několik cviků pro jejich zdraví a sílu.

 

více zde

10.10. - MOBILITA KYČLÍ - INTERNÍ ROTACE

Kategorie: mobilita, svalová náprava

Podkategorie: kyčle

Pořád posloucháme o tom, jak je důležité mít v kyčlích dostatečnou externí (vnější) rotaci. A je to tak, ale každá mince má dvě strany a jinak tomu není ani v mobilitě kyčlí. Chceme zkrátka balanc. Ten balanc nastane ve chvíli, kdy máme v kyčlích všechny směry mobility přiměřeně rozvinuté a máme v nich i kontrolu a sílu.

více zde

2.10. - MAX SHANK - SIMPLE SHOULDER SOLUTION

Kategorie: ostatní

Podkategorie: čtenářský deník

Max vždycky oplýval vlastností učit složité věci neuvěřitelně jednoduše. Jinak tomu není ani v jeho knize Simple Shoulder Solution. Vysvětluje tady, jak v těle fungují posloupnosti, které nakonec můžou ústit v nefunkci a třeba i bolest ramen. Ty si v této lekci rozebereme taky.

více zde

23.9. - SHRIMP SQUAT

Kategorie: silový trénink

Podkategorie: spodní tlak

Síla jedné nohy. A každé zvlášť. U dřepu tuhle vlastnost jen těžko rozvinete, u západu se dostáváte mnohem blíž a u shrimp squatu už konečně uhodíte hřebík na hlavičku. Separace nohou je tady úplná a nekompromisní. Už nemají, jak si navzájem pomoci. Hodně se tady o svých nohách naučíte - jak o balancu, tak o stabilitě, ale i mobilitě a síle. 

 

více zde