.UČEBNA

Učebna je místo, kde se scházejí trenéři, nadšenci a další šprti, aby se konzistentně a do hloubky učili, jak funguje lidské tělo, jak svaly uvolňovat, jak je probouzet a jak se trvale posouvat v silových výkonech a zdraví těla.

V podstatě se tu naučíš, jak bejt nesmrtelnej (IDDQD) a jak nesmrtelnost předávat svým klientům.

Jakmile se přihlásíš, dostaneš se do učebny. V učebně se pak jednotlivé lekce dělí do tří základních sekcí:

principy silového tréninku, mobilita/svalová náprava a silový trénink.

V učebně budou přibývat ze začátku 4, postupem času minimálně 2 lekce měsíčně, abys vždy měl čas probrané téma pořádně prověřit v praxi a prodiskutovat ho ve skupině.

Součástí je tedy i facebooková skupina, kde diskutujeme o probíraných tématech. Můžeš se tu na cokoliv zeptat a odpověď ti přijde buď v komentáři, nebo zpracovaná ve formě lekce s obrázky a videi. Samozřejmě můžeš i točit, jak seš na tom s technikou cviků z aktuální lekce.

Za členství v učebně se platí v měsíčních intervalech, kdy se ti pomocí inkasa peníze strhávají z karty/účtu. Tuhle službu pro mě zprostředkovává PayPal a je třeba se u něj registrovat. Registrace nic nestojí, snad jen trochu času.

Je tu i druhá možnost a tou je zadání trvalého příkazu na účet

Číslo účtu: 234892822/0300, částka 600 korun měsíčně, zpráva příjemci "jméno - učebna"

Jakmile platbu obdržím, udělím ti přístup na stránky a pozvu tě do facebookové skupiny.

aktuální lekce.

24.5. - Mobilita kotníku 2.0

Kategorie: mobilita, svalová náprava

Podkategorie: kotník

 

Ne každý kotník se poslušně rozhýbe, kdykoliv si protáhneme lýtko nebo se poválíme na foam rolleru. Jestli trpíte na kotníky obzvláště zatuhlé a nedaří se vám je rozhýbat klasickými mobilizacemi, podívejte se na tyhle další důvody, proč tomu tak může být. V těle vždy souvisí se vším.

více zde

17.5. - Moblita kotníku

Kategorie: mobilita, svalová náprava

Podkategorie: kotník

Na nohách to stojí. Už umíš zpevňovat klenbu a používat při tréninku prsty na nohou a tři body opory. Ještě jedno místo potřebuješ obrnit a rozhýbat a tvoje základy dosáhnou úžasnosti kštice Davida Hasselhoffa. Kotníky! Kotníky pouští naše kolena dopředu ve směru špiček. Pokud jsou zatuhlé a tento pohyb nedovolí, budeme ve dřepu přepadat na zadek, zvedat paty, nebo rovnou pošleme kolena dovnitř mezi špičky a to, jak víme, je cesta do pekel. Mobilní kotníky nám pomůžou dřepovat hlouběji, vzpříměneji, komfortněji a navíc ochrání naše kolena před vhozením do věčně bublajícího ovaru v očistci.

více zde

9.5. - Mobilita hrudního koše

Kategorie: mobilita, svalová náprava

Podkategorie: hrudní koš

Psal se rok bůhvíkolik a já se naplno věnoval silovému trojboji. Nevím, do jaké míry jste obeznámeni se silovým trojbojem, ale když vás bolí při benči i dřepu rameno (a při tahu záda), je to docela nevýhoda. Bolest levého ramene mě provázela dlouhou dobu a jestli mě trochu znáte, asi víte, že špatnou technikou, nedostatečnou mobilitou ramene ani kašláním na svalovou nápravu to nebylo. Prostě jsem jen nevěděl, že mobilita mého hrudního koše stojí za prd a že mi povyskočené žebro vyosuje lopatku a tím i rameno. Jako každé moje bebíčko mě to ale posunulo dál. Je fakt naprd trpět na chronickou bolest čehokoliv, ale neznám lepší motivaci do studia. Aspoň v mým oboru.

více zde

31.5. - MOBILITA KRČNÍ PÁTEŘE

Kategorie: mobilita, svalová náprava

Podkategorie: krk

S krkem jsem měl problémy odjakživa. Předsunutá hlava, srůsty mezi obratly, migrény. Problémy s krkem měl vlastně i na nějakou dobu vyřadily z tréninku. Ale jako za všechny svoje bebíčka jsem i za tyto neduhy nakonec rád. Doktoři ani fyzioterapeuti, ke kterým jsem tenkrát chodil, mi pomoct nedovedli. To mě donutilo dané téma studovat do míry, kdy jsem byl schopný se od bolestí vysvobodit a pomáhat s bolestmi krku i ostatním.

více zde