.UČEBNA

Učebna je místo, kde se scházejí trenéři, nadšenci a další šprti, aby se konzistentně a do hloubky učili, jak funguje lidské tělo, jak svaly uvolňovat, jak je probouzet a jak se trvale posouvat v silových výkonech a zdraví těla.

V podstatě se tu naučíš, jak bejt nesmrtelnej (IDDQD) a jak nesmrtelnost předávat svým klientům.

Jakmile se přihlásíš, dostaneš se do učebny. V učebně se pak jednotlivé lekce dělí do tří základních sekcí:

principy silového tréninku, mobilita/svalová náprava a silový trénink.

V učebně budou přibývat ze začátku 4, postupem času minimálně 2 lekce měsíčně, abys vždy měl čas probrané téma pořádně prověřit v praxi a prodiskutovat ho ve skupině.

Součástí je tedy i facebooková skupina, kde diskutujeme o probíraných tématech. Můžeš se tu na cokoliv zeptat a odpověď ti přijde buď v komentáři, nebo zpracovaná ve formě lekce s obrázky a videi. Samozřejmě můžeš i točit, jak seš na tom s technikou cviků z aktuální lekce.

Za členství v učebně se platí v měsíčních intervalech, kdy se ti pomocí inkasa peníze strhávají z karty/účtu. Tuhle službu pro mě zprostředkovává PayPal a je třeba se u něj registrovat. Registrace nic nestojí, snad jen trochu času.

Je tu i druhá možnost a tou je zadání trvalého příkazu na účet

Číslo účtu: 234892822/0300, částka 600 korun měsíčně, zpráva příjemci "jméno - učebna"

Jakmile platbu obdržím, udělím ti přístup na stránky a pozvu tě do facebookové skupiny.

aktuální lekce.

7.8. - ŠIKMÉ BŘIŠNÍ SVALY 2. - BOČNÍ STABILITA TRUPU A KYČLÍ

Kategorie: mobilita, svalová náprava

Podkategorie: šikmé břišní svaly

V minulé lekci jsme prošli, jak výdech a pozice žeber souvisí s aktivitou šikmých břišních svalů. Jelikož je tenhle bod extrémně důležitý jako základ pro tuto lekci, doporučuju nejdřív nastudovat šikmé břišní svaly 1.

 

Takže už víte, jak svoje šikmé břišní svaly zapojit v předozadní rovině. To znamená, že když na vaše záda působí síly v této rovině (dřep, plank, aktivní vis, mrtvý tah), měly by vás šikmé břišní svaly podržet.

 

Jenže náš život se neodehrává jen v jedné rovině a i proto je potřeba mít šikmé břišní svaly, které se vypořádají s jakýmikoliv silami z jakéhokoliv směru.

více zde

31.7. - MOBILITA HRUDNÍ PÁTEŘE

Kategorie: mobilita, svalová náprava

Podkategorie: hrudní páteř

Ať zvedne ruku, kdo od paní učitelky neslyšel ta dvě kouzelná slůvka "nehrb se". Co to ale to nehrbení znamená a jak se to vlastně dělá, o to už se pančelka nepodělila. No a od toho tu je dnešní kapitola. Dozvíte se, na čem všem mobilita hrudní páteře závisí a které problémy je potřeba vyřešit jako první, aby měla vaše hrudní páteř šanci na přežití.

 

více zde

24.7. - PROGRAMING - PROGRES

Kategorie: ostatní

Podkategorie: programing - progres

Tajemství trvalého progresu? Ono to tajemství vlastně není až tak tajný. Každý ho zná, nebo aspoň podvědomě tuší, ale málokdo s ním vědomě pracuje.

Progres nastává ve chvíli, kdy tělo zatížíme dostatečnou tréninkovou dávku, aby bylo donuceno se přizpůsobit, a zároveň mu dáváme dost času, aby zvládlo tuhle dávku uregenerovat.

Takže jestli v nějakém cviku neregistrujete progres, někde v téhle smyčce děláte chybu. Buď netrénujete dost tvrdě, nebo trénujete až moc a nedáváte tělu čas se vzpamatovat.

 

vice zde

17.7. - MOBILITA ZÁPĚSTÍ

Kategorie: mobilita, silová náprava

Podkategorie: mobilita zápěstí

 

Když mi fyzioterapeutka Martina Dostálová před lety řekla, že vzpěračům opravuje ramena přes zápěstí, moc jsem nerozuměl, o čem mluví. Teď už trochu vím, a tak znalosti rád předám dál. Pojďte se naučit pečovat o svoje zápěstí a rozvíjet jeho sílu. Zápěstí používáme téměř při každém cviku, proto si zaslouží řádně zmobilizovat a posílit.

Techniky na mobilizaci zápěstí mám od Bodmechanica - Andrease Saltase a rotace předloktí s tyčí jsem  si půjčil od coache Eugene Teo.

více zde