2. kapitola

4 podkapitoly

16 lekcí

MOBILITA A SVALOVÁ NÁPRAVA SPODNÍ POLOVINY TĚLA

V této kapitole se naučíte rozhýbat každý kloub a probudit každý sval na spodní polovině svého těla. Začneme chodidly a kotníky, pokračovat budeme přes kolena, až se konečně dostaneme až ke kyčlím. V každé kapitole se naučíte, jak danou část těla otestovat a jak ji rozhýbat. Co je ale důležitější - postupně se naučíte vidět a chápat spojitosti mezi jednotlivými segmenty, protože v lidském těle všechno opravdu souvisí se vším.

 

ROZCVIČKA

Pojďme začít tím, že do své tréninkové rutiny zařadíte rozcvičku celého těla. Je to rozcvička všeobecná, díky které projedete každý kloub na těle, od periferií až k centru. Každý kloub a část těla si do většího detailu rozebereme v dalších lekcích a ukážu vám spoustu dalších cviků, takže si budete rozcvičku postupem času šít sami sobě na míru.

 

1) CHODIDLO

Chodidlo je místo spojení se zemí. Používáme ho jako základy, ze kterých se potom tyčí celé naše tělo. Proto hraje extrémně důležitou roli v prakticky každém pohybu, který uděláme. Otestujte se, jak jste na tom se svými chodidly a naučte se obnovit jejich pružnost a sílu.

4 lekce

 

2) KOTNÍK

Teď už víte, že na chodidle to stojí. Aby se všechny ty nově nabyté znalosti a trénink chodidel přenesl do zbytku těla, je potřeba se postarat i o kotník, jako další článek řetězu. Naučíte se diagnostikovat mobilitu, sílu i stabilitu kotníku a dozvíte se, jak je trénovat.

3 lekce

 

3) KOLENO A STEHNA

Kole je část těla, která málokdy může za svoje problémy. Pokud vás bolí koleno, nemůžete z toho vinit koleno. Problém bývá o patro níž (chodidlo, tři body opory), nebo o patro výš (stehna, kyčle, zadní řetězce). Společně se naučíme odhalit mechaniku konkrétních bolestí v koleni a vyřešit jejich příčinu.

 

3 lekce

 

4) KYČLE

Kyčle jsou velmi komplexní kloub. Kloub, který je do velké míry řízený jeho strukturou. V této kapitole prozkoumáte jednotlivé rozsahy pohybu ve svých kyčlích, ale taky se naučíte vidět jejich nedostatek v komplexních pohybech. Chybět samozřejmě nebude ani návod na mobilizaci a aktivaci svalů kolem kyčlí. 

5 lekcí