SILOVÝ TRÉNINK - SPODEK TĚLA

5. kapitola

2 podkapitoly

6 lekcí

V této kapitole se budeme zabývat těmi nejkomplexnějšími cviky pro rozvoj spodní části těla. Jsou to spodní tlaky, kde používáme hlavně přední stehna se zadkem a spodní tahy, kde dominují zase zadní stehna a zadek. Nenechte se ale zmýlit, u každého z těchto cviků budete používat veškeré svaly nohou i středu těla. Velké překvapení zpravidla nastává při objevení unilaterálních cviků. Inu, máte se na co těšit.

SPODNÍ TLAK

 

1) DŘEP S KETTLEBELLY

Kategorie: silový trénink

Podkategorie: spodní tlak

Jestli chcete dřepovat jako mimino a zároveň už mimino nejste, mám pro vás skvělé řešení - dřep s kettlebelly. Kettlebell zbožňuju asi z tisíce důvodů a jeho unikátní vlastnosti při dřepu jsou jedním z těch hlavních. Naučíte se, jak dělat dřep s jednou nebo dvěma koulemi a jak kouli bezpečně přemístit na hrudník a zpět na zem.

více zde

2) JE ZÁPAD NOVÝ DŘEP?

Kategorie: silový trénink

Podkategorie: spodní tlak

Západ je pro mě jeden z nejlepších cviků pro rozvoj spodní části těla. Posiluje ji od palce na noze, přes klenbu a tříbodovou oporu, kotník, hamstringy, stehna, vnitřní stehna, stabilizátory kyčle až po zadek a navazující střed těla. Schválně zkuste najít jeden sval na noze, který západ nezasáhne. Je ale potřeba u něj znát a dodržovat spoustu technických maličkostí, které z něj udělají supercvik. A o tom bude tato kapitola.

 

více zde

3) SHRIMP SQUAT

Kategorie: silový trénink

Podkategorie: spodní tlak

Síla jedné nohy. A každé zvlášť. U dřepu tuhle vlastnost jen těžko rozvinete, u západu se dostáváte mnohem blíž a u shrimp squatu už konečně uhodíte hřebík na hlavičku. Separace nohou je tady úplná a nekompromisní. Už nemají, jak si navzájem pomoci. Hodně se tady o svých nohách naučíte - jak o balancu, tak o stabilitě, ale i mobilitě a síle. 

 

více zde

SPODNÍ TAH

 

1) ČTYŘI PRINCIPY V MRTVÉM TAHU

Kategorie: silový trénink

Podkategorie: spodní tah

Stejně jako při každém jiném cviku v posilovně je i při mrtvém tahu potřeba dodržovat základní principy silového tréninku. Tím zajistíte ideální zatížení všech svalů a maximální sílu. To bude téma dnešní lekce.

 

více zde

2) RUMUNSKÝ MRTVÝ TAH

Kategorie: silový trénink

Podkategorie: spodní tah

Kyčelní ohyb je zapomenutý pohybový vzor. Kdykoliv chceme něco zvednout ze země, máme na vybranou mezi použitím kolen, zad a kyčelního ohybu. Správně bychom měli mít přístup ke všem třem pohybům a jejich nejrůznějším kombinacím. Kyčelní ohyb se ale pro většinu z nás z tohoto mixu vytratil. Já vás naučím, jak ho opět najít a jak v něm získat nesmírnou sílu.

více zde

3) RUMUNSKÝ MRTVÝ TAH JEDNONOŽ

Kategorie: silový trénink

Podkategorie: spodní tah

Každá vaše noha by měly být silná. A měla by být silná nezávisle na tom, co zrovna dělá noha druhá. Rumunský mrtvý tah jednonož je sice možná těžký na vyslovení, ale je ještě náročnější na správné provedení. Vždy, když stavím tréninkový plán, je pro mě důležité za určitou investici (čas strávený nácviky techniky) dostat největší benefit. U tohoto cviku je investice sice obrovská, ale benefity stále těžce převažují. Pojďte se se mnou naučit, jak se k jednonožnímu rumunskému mrtvému tahu probojovat a jak v něm sílit.

 

více zde