MOBILITA A SVALOVÁ NÁPRAVA HORNÍ POLOVINY TĚLA

3. kapitola

5 podkapitol

12 lekcí

 

V této kapitole se naučíte, jak funguje řetězec spojitostí od páteře, hrudního koše, přes lopatku až po rameno. Žádné bolavé rameno totiž ještě z nebe nespadlo, téměř vždy je důvod k bolesti skrytý někde v řetězci vedoucímu k rameni. Naučíte se taky mobilizovat lokty a zápěstí, takže žádná část vršku těla nezůstane opomenutá.

 

PÁTEŘ A HRUDNÍ KOŠ

Dnes se společně pokusíme rozmotat tu neskutečnou spletitost, kterou je páteř a svaly kolem ní. Budeme se učit cviky podivné a pohybově náročné. A přesně takové, jaké naše páteř potřebuje.

LOPATKY

 

1) LOPATKY - ZÁKLADNÍ POHYBY A NÁPRAVA

Kategorie: mobilita, svalová náprava

Podkategorie: lopatky

 

Co oči nevidí, to srdce nebolí. Srdce možná ne, ale i když co dělají vaše lopatky nevidíte, vaše ramena to dost výrazně pociťují.

 

Pažní kost leží svým koncem v lopatce a tím spolu vytváří ramenní kloub. Lopatka tedy tvoří jakousi základnu pro rameno a když je lopatka mimo pozici, nebo nefunguje jak má, zpravidla na to doplácí rameno.

 

více zde

RAMENA

 

1) MAX SHANK - SIMPLE SHOULDER SOLUTION

Kategorie: ostatní

Podkategorie: čtenářský deník

Max vždycky oplýval vlastností učit složité věci neuvěřitelně jednoduše. Jinak tomu není ani v jeho knize Simple Shoulder Solution. Vysvětluje tady, jak v těle fungují posloupnosti, které nakonec můžou ústit v nefunkci a třeba i bolest ramen. Ty si v této lekci rozebereme taky.

více zde

2) MAX SHANK - SIMPLE SHOULDER SOLUTION 2

Kategorie: ostatní

Podkategorie: čtenářský deník

V první části lekce o Simple Shoulder Solution od Maxe jsme se zabývali tím, jak vyřešit anatomický řetězec vedoucí k ramenům. Že je důležité nejprve vyřešit dech a břišní válec, potom šikmé břišní svaly, hrudní a krční páteř, nakonec lopatky a až potom začít rozvíjet samotný glenohumerální kloub (rameno). Dnes se dostaneme k tomu, co Max doporučuje dělat přímo s rameny a rozebereme několik cviků pro jejich zdraví a sílu.

 

více zde

LOKTY

 

17.3.  2021 - MOBILITA A NÁPRAVA LOKTE

Kategorie: mobilita a svalová náprava

Podkategorie: lokty

Lokty jsou takový koleno ruky. Často bolí, ale málokdy v nich najdeme příčinu problému. Pojďte se se mnou naučit, jak to s těmi lokty je a jak je vrátit do pohody a síly. Pro tuto lekci jsem se hodně inspiroval u Dr. Cobba ze Z-Health, Andrease Saltase - Bodmechanica a coache Eugene Teo.

více zde

ZÁPĚSTÍ

 

1) MOBILITA ZÁPĚSTÍ

Kategorie: mobilita, silová náprava

Podkategorie: mobilita zápěstí

 

Když mi fyzioterapeutka Martina Dostálová před lety řekla, že vzpěračům opravuje ramena přes zápěstí, moc jsem nerozuměl, o čem mluví. Teď už trochu vím, a tak znalosti rád předám dál. Pojďte se naučit pečovat o svoje zápěstí a rozvíjet jeho sílu. Zápěstí používáme téměř při každém cviku, proto si zaslouží řádně zmobilizovat a posílit.

Techniky na mobilizaci zápěstí mám od Bodmechanica - Andrease Saltase a rotace předloktí s tyčí jsem si půjčil od coache Eugene Teo.

více zde