PROJEKT MICHAL

January 19, 2016

 

     Míša u nás v Aréně trénuje už nějaký ten pátek. Má 180cm, 85kg váhy a hraje závodně softball.

 

     Psát mu plány je velmi jednoduchá záležitost a to z jednoho prostého důvodu - nic ho nebrzdí. Je mobilní, je silný a má skvělou techniku u všech základních cviků. Je neskutečně důležité mít tyhle věci zmáknuté od začátku - pak už stačí jen přihazovat kila na činku a nelidsky sílit.

 

     Bohužel to většinou noví cvičenci berou z druhé strany a začnou zvedáním vah, na které nejsou ready při cvicích, na které ještě nemají. Jo, ono to funguje, ještě aby ne. Ale při takové krasojízdě se brzo začnou objevovat hrboly, slepé uličky, nehody a zranění.

 

     Ale zpátky k Michalovi. Úkol, ten zněl jasně. Zesílit. Trénovat mohl dvakrát týdně. A vracel se do tréninku po pauze.

Vybral jsem tedy dva druhy dřepu (čelní a zadní), tlaku (benč a military) a tahu (mrtvola a shyb) a šikovně je rozmístil do dvou tréninkových jednotek s různými intenzitami a objemy. Tréninku pak ještě předcházela zahřívačka ve stylu Primal Move, Turecké vztyky a nácviky přemístění silou.

 

     Míša šel během tří měsíců na všech cvicích o desítky kilogramů nahoru. Čelně dřepuje v sériích s 90kg, zadně se 120kg, na military tlačí s 50kg, na benč s 90kg a pozvedy jede dokonce se 150kg! (začínal na 90kg) U všech si udělal nové osobáky a s těmi starými se leda rozcvičuje.

 

     Jo, no. Takhle to vypadá, když někdo poctivě maká, přemýšlí o tréninku a má dost rozumu občas udělat krok zpět, když si to situace žádá.

 

     Obrázek zachycuje lítý boj se 48kg kettlebellem (bestií), největší běžně vyráběnou koulí. Asi soudruzi v SSSR při odlívání nepočítali s terminátory z Arény. Tentokrát jí sice Míša nedal, ale brzo z ní bude pouhá rozehřívačka.

 

Najdi si mě taky na facebooku, odměním se super obsahem.

 

Pro původní článek klikni SEM!

Tags:

Please reload

OBLÍBENÉ

JAK ČASTO DŘEPOVAT?

March 7, 2016

1/4
Please reload

FACEBOOK
  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle