EASY STRENGTH - 2. týden

February 5, 2016

 

     Tak se po dlouhé době hlásím s krátkým reportem ze svého zvedání. Moc jsem toho za poslední dva týdny nenapsal (Zuckerberg už taky posílal srdceryvné dopisy), ale zato trénink probíhá v plném proudu.

     Mám za sebou první dva týdny programu Easy Strength od Dana Johna a nemůžu být spokojenější. 

     Kdo Easy Strength neznáte - je to 40 denní tréninkový plán založený na tom, že se člověk zdokonaluje pouze v několika málo vybraných dovednostech - dřepu, tlaku a tahu, volitelný je pak přítah a farmář. Konkrétní cviky si každý může vybrat sám a po dvou týdnech je možné tyto obměňovat. Já jsem si vybral čelní dřep, benč a polosumo mrtvý tah. 

     Cvičí se 4-7x do týdne. Přičemž já jsem zvolil šest tréninků za týden, protože i tomu největšímu fajnšmekrovi by z každodenního trénování mohlo brzo přeskočit. 

     Tréninky jsou jednoduché, jedná se hlavně o procvičování dovedností a pilování techniky. Mega-hardoce-go-hard-or-go-home-let's-snap-your-shit mentalitu jsem musel nechat doma v hrníčku.

     Většinou se odjede do deseti pracovních opakování od každého cviku (2x5, 5/3/2, 1x10, 6x1 apod.). To ale neznamená, že se na tomto programu nedá zesílit, právě naopak!

     Viděl jsem, jak se klučina za 8 týdnů tohoto plánu vyšvihl o 50kg (!!!) na trojboj. Nebyl to žádný začátečník, cvičil už mnoho let a po takové době tréninku se počítá opravdu každé kilo na čince.

     Na tento program jsem nastoupil přepálený, s klesajícími výkony a vůbec bylo všechno na hovno. Po dvou týdnech "pohodičky" ve formátu Easy Strength jsem ale plný elánu, každý trénink mě neskutečně baví a hlavně, sílím! 

     Podařilo se mi vrátit do mé klasické nepřetrénované formy a v testovacím dnu, kdy se vyjíždí do jednoho trochu těžšího opakování od každého cviku, jsem při své váze 78kg zlehka dřepnul 120kg vpředu, zabenčoval rekordních 115kg (konečně se mi daří benč trochu zlepšit i přes můj těžký handicap, tzv. kilometrové ruce) a zatáhnul 190kg (díky bohu za mé dva handicapy). 

     To vše bez pásku, trhaček, fitness korzetu a jako vždy samozřejmě bez svalů.

     Pokusím se zase občas něco chytrého napsat, hlavně ale každé dva týdny podám report z programu. Cítím v kostech velké věci Emotikona smile

Omlouvám se za zvukové projevy na videu, vyrůstal jsem v džungli.

 

Najdi si mě taky na facebooku, odměním se super obsahem.

 

Pro původní článek klikni SEM!

Please reload

OBLÍBENÉ

JAK ČASTO DŘEPOVAT?

March 7, 2016

1/4
Please reload

FACEBOOK
  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle