JAK ČASTO DŘEPOVAT?

March 7, 2016

     Pokaždý.

 

     Dřepuju už pár desítek lunárních cyklů. Nejsem ve dřepu nikterak dobrý, nebyly mi naděleny perfektní proporce, silné nohy a prdel Kim Kardashian, ale i tak je dřep můj kámoš a mám ho rád.

Nedávno se mi i přes všechny snahy vesmíru (nebo kdo mi to ty chicken-legs nadělil), podařilo prolomit hranici dvojnásobku tělesné váhy na dřepu a chci se s vámi podělil, jak se mi to povedlo.

 

     Vždycky jsem dřepu věřil. Ze začátku asi nějak podvědomě. Čím víc jsem se o něj zajímal, dočítal se v chytrých knihách a dovídal se od silných lidí, tím přesvědčeněji jsem si dával těžké činky na záda a vyváděl s nimi onen magický pohyb.

 

     Často mě ze dřepu bolela kolena. Vinil jsem opět své slabé ektomorfní klouby, že ty mrchy chrupavčité nic nevydrží. Nenapadlo mě, že třeba dřepuju špatně a s moc velkou vahou.

Na své bolavé klouby a slabé nohy jsem ale nalezl lék. Dřep. Haha. Správně provedený a hluboký dřep. Je to to nejlepší, co můžeš pro zdravá, silná a stabilní kolena udělat. Prostě není nic účinnějšího, ani kdyby ses stavěl na dvou bosu na hlavu, není.

Víš, že člověk bez atronautského skafandru (čti bez podpůrného trojbojařského dresu, jen v jednodílných plavkách z devadesátek a v botech) dřepnul přes ČTYŘISTA(FAKIN)KILOGRAMŮ? Myslíš, že by to zvládla jakákoliv kolena, jakékoliv tělo? Ne. On použil dřep a zocelil své klouby, šlachy, svaly a celé tělo natolik, aby tu

neskutečnou ukázku síly zvládly.

 

     Co doporučuju? Dřepovat častěji a lépe. Ať cvičíš jednou (snad ne), dvakrát, třikrát, nebo kolikrát chceš týdně, zkus dřepovat ve většině tréninků, nebo třeba v každém z nich. Ber to jako procvičování dovednosti a váhy k tomu zvol libovolné. Preferuj lehčí nálož a preciznější provedení (neboj, ony se ty tréninky za týden nasčítají). A když už těžce, tak stále dynamicky a pod kontrolou, to je moje rada. Stejně ale za těžký trénink musíš zaplatit několika lehčími, jak už to tak bývá.

To je to, co mi pomohlo. Dělal jsem Squat Every Day, Bulharskou metodu a teď konečně i Easy Strength. Všechny programy jsou založené na dřepu každý den. Že se to nedá uregenerovat? Ale prosím tě. Zkoušels to? Není důvod, abys nezvládl každý den dřep, i kdyby měl být s prázdnou osou.

 

     Shrnutí: Dřep je dovednost, chovej se k němu tak. Hraní na flétnu je taky dovednost a moc flétnistů ze sporadického tréninku jednou týdně nevyhrálo Mistrovství světa v hraní na flétnu do 70kg RAW.

 

     Silná technika je to, co dělá silné tělo a silné klouby. Dřepuj často.

 

     Na videu je můj dřep. 157,5kg. Jedeme dál, nezastavujeme.

A co ty a tvůj dřep? Proč vlastně dřepuješ? Jak často? Myslíš, že bys zvládl víc? Poděl se.

 

Najdi si mě taky na facebooku, odměním se super obsahem.

 

Pro původní článek klikni SEM!  

Please reload

OBLÍBENÉ

JAK ČASTO DŘEPOVAT?

March 7, 2016

1/4
Please reload

FACEBOOK
  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle