QUICK-TIP: MAČKÁNÍ ČINKY

April 12, 2016

 

     Mačkání činky je jedna z mých nejsilnějších zbraní. Trhá mi to srdce, ale budu se o ni muset podělit.

 

     Jestli ti jde o sílu (asi jo, protože co jiného bys tu dělal) už určitě chápeš, že je to všechno o technice, o umění se zpevnit, o dýchání a vůbec o hromadě vychytávek a jedi triků.

 

     No a tohle je jeden z těch účinně jednoduchých a jednoduše účinných fíglů. Je to pro každého - potřebuješ jen otevřenou mysl a alespoň jednu ruku s prsty.

 

     Úchop je jedním z největších generátorů síly. To znamená, že silnější úchop = silnější tělo. Stejně tak to do určité míry funguje pro všechny svaly, z mých zkušeností především pro prdel a břicho (dýchání). Proto se vyplatí stisk při silovém tréninku zapojovat do hry.

 

     Jsou top benčeři, kteří drtí činku tak, že jim z benče odejde dřív úchop než kozy a po maximálních výkonech jim křečujou předloktí. Tak moc silná zbraň to může být.

 

     Jak teda na to? Ať už benčuješ, tlačíš nad hlavu, taháš mrtvolu, nebo dřepuješ, vždycky činku svírej pevně v rukou. Silný stisk měj od začátku až do konce série. Fígl ale přichází v momentě, kdy začínáš s koncentrickou fází pohybu (tlačíš činku z hrudi, dřepuješ jí ze spodní fáze dřepu, tlačíš ji z ramen nad hlavu, taháš ze země) v tom momentě začni DRTIT osu vším, co máš. Jakmile ti zbělají prsty, jsi na správné cestě, ale dokud osu nerozdrtíš na prach, pořád mačkáš málo.

 

     Budeš silnější a explozivnější. Silnější možná kvůli principu iradiace - jak zatneš jeden sval, proberou se i ty okolo. Možná kvůli lepšímu zapojení motorických jednotek. Explozivnější především kvůli tomu, že si vždy před koncentrickou fází vzpomeneš, že máš zabrat. Jak zabereš úchopem, probere se i zbytek těla.

 

     Trénuješ předloktí zvlášť klopením zápěstí v sedě, nebo ho máš jak Pepek námořník, protože zvedáš tuny železa a drtíš činky na prach? Poděl se do komentářů.

 

Najdi si mě taky na facebooku, odměním se super obsahem.

 

Pro původní článek klikni SEM!

Please reload

OBLÍBENÉ

JAK ČASTO DŘEPOVAT?

March 7, 2016

1/4
Please reload

FACEBOOK
  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle