KDE JE VYSTRČENO, TAM JE DOVOLENO

June 8, 2016

 

Ve vězení stejně jako u dřepu je vystrčený zadek chyba, za kterou se platí.

 

Spousta lidí začíná dřep vystrčením zadku. A já to chápu, dlouho jsem se ”dřepu na kačera” dopouštěl sám. Myšlenka za tímto tahem je jasná - čím víc vystrčím na začátku zadek a “srovnám záda”, tím míň se mi potom ohnou bedra ve spodní pozici dřepu.

 

Tohle tvrzení ale bohužel nemůže být dál od pravdy. Co chceme u dřepu je neutrální páteř a to od začátku až do konce. Čím větší extenze v bedrech (vystrčený zadek) při cestě dolů, tím větší flexe (butt-wink) ve spodní pozici dřepu. Je to naprosto přirozená kompenzace, které se většina smrtelníků prostě nevyhne. Pro mnohé to ale bohužel znamená bolesti zad, zranění, létající plotny a slabší dřep.

Jestli máš pocit, že syndrom vystrčené zadnice tíží i tebe, stačí se naučit tyto dvě vychytávky a neduhu se nadobro zbavit.

 

1) ZATNOUT ZADEK
Před každým opakováním dřepu je neskutečně důležité zatnout půlky. Proč se tohle dělá už jsem psal mockrát, ale můžu v rychlosti proletět hity: budeš pevnější, budeš silnější, budeš krásnější a hlavně si tím zajistíš NEUTRALITU bederní páteře. Jakmile začneš sestupovat do dřepu, zadek povolí. To je normální a v pořádku. Před dřepem samotným ale musí být zadek jako šutr.

 

2) ZAČÍNAT DŘEP V KYČLÍCH
Při dřepu by se měl všechen ohyb a pohyb dít v kyčlích, kolenou a kotnících. Páteř musí zůstat neutrální a silná. Proto je třeba se naučit začínat dřep v kyčlích, ne ve spodní páteři. Na tohle stačí jen myslet. Taky pomůže dát si pár opakování s prázdnou osou, nejdřív se snažit hodně vystrkovat zadek a snažit se dřepovat jako strýček Donald a potom přesný opak - používat kyčle a neutrální páteř. Hlavě rozdíl dřív nebo později dojde. Další šikovná pomůcka, kterou v Aréně učíme je taktická žába - tactical frog (zeptej se googlu).

Na videu je vidět můj nedávný rekord na čelní dřep - 135kg. Je super, jak při maximálních výkonech vypadnou kostlivci ze skříně a ukáží se slabiny. Pro mě je to evidentně vršek zad. Pilně teď na něm makám a 140 bude jako podle pravítka!

 

Najdi si mě taky na facebooku, odměním se super obsahem.

 

Pro původní článek klikni SEM 

Please reload

OBLÍBENÉ

JAK ČASTO DŘEPOVAT?

March 7, 2016

1/4
Please reload

FACEBOOK
  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle