SVOBODA PRO NOHY

July 15, 2016

     Jsem na dovoloné v Amsterdamu a zařekl jsem se užívat života. Stejně vám ale něco hezkýho napíšu, ať nezaháníte absťáky googlováním hubenejch kluků s patkou.

 

     Minimalistická bota. Dneska jsem po nějaké době nazul svoji minimalistickou barefoot botku. Zase jsem se divil jak najednou moje chodidla procitla. Ten pocit, jak ze mě někdo sundá pouta, o kterých jsem do té doby nevěděl, ale která tam někde v pozadí pořád byla. Jen jsem si to pořádně uvědomil, až když to uvěznění skončilo. Ten pocit to je, když po dni prošlapaném v konverskách nazuju botu, co má ráda chodidla.

 

     Natáhl jsem tedy botu a šel městem. Někdo tvrdí, že chozením po rovné ploše s minimalistickou botou nebo třeba úplně bez ní si bortíme klenbu. Že lidská noha není stavěná na takto rovný povrch. Co k tomu říct? Už jsi byl někdy v Česku? Já myslím, že třeba pražské povrchy klenbu nastimulují dostatečně.

Teď se ocitám v dalekém Amsterdamu a všechna pozemní komunikace je tu rovná jak Mirek Dušín. Hrbolky a nerovnosti se tu hledají opravdu jen velmi obtížně. Že chůze po tomto povrchu nestimuluje chodidlo? Ale kdeže.

 

     Jednak se z chůze v barefootech okamžitě stane hra. Člověk má chuť najít a prošlápnout každou skulinu a nerovonost, balancovat na obrubnících, hrát si s nášlapem a rozložením váhy na chodidle. A pokud vám není dvanáct jako mě, můžete z minimalistické obuvi těžit i při běžné chůzi, je vám totiž najednou odebrána berlička v podobě měkké a poddajné podrážky a klenba musí reagovat na tvrdý svět, pro který byla prvotně navržena.

     

     Na obrázku jsou k vidění Amstrprolejzačky. Nechtělo se nám v tom počasí nikam do gymu, proto jsme šli blbnout ven. Já si dal stojky, perfect pullups, muscle-upy, pistole, spoustu protahování a taky jsem se naučil klik na jedné ruce. Paráda :)

 

Najdi si mě taky na facebooku, odměním se super obsahem.

 

Pro původní článek klikni SEM!

Please reload

OBLÍBENÉ

JAK ČASTO DŘEPOVAT?

March 7, 2016

1/4
Please reload

FACEBOOK
  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle