DŘEP SE STOPKOU

August 23, 2016

PRO PŮVODNÍ VIDEO KLIKNI SEM

 

Dřepy se stopkou. Jediná variace dřepu pro vzpěrače v trestu. (haha, jeden interní pro fajnšmekry)

Proč dělat dřep s pauzou dole?

 

Dřep se stopkou učí být pevný vespod a držet rovná záda. Jedná se o ultimátní cvik proti ohnuté bederce a butt-winku. Ohýbání bederní páteře ve spodní pozici dřepu je totiž často problém nejen mobility, ale i propriocepce (necítíme, v jaké pozici se naše záda ocitají a nemáme tedy šanci je řádně pošéfovat). Dřepy s pomalým sestupem dolu a následnou pauzou s tímto neduhem zaručeně zatočí.

 

Nedostatečná mobilita pro dřep může fakt pokazit chuť lézt pod činku. Pokud nejsi pro dřep dost mobilní a nevyznáš se ve cvicích na mobilitu a různých progresích pro hluboký dřep, vyzkoušej stopky. Vždycky ve dřepu dojdeš do hloubky, ve které držíš perfektně rovná záda a zastavíš. To místo se bude postupně posouvat a dřep prohlubovat.

 

Stopka taky učí držet pozici. Jestli dřepem vždycky prosvištíš a cítíš, že přepadáváš dopředu či dozadu, zkus dřep se stopkou. Pokud bude dlouhá jako na videu, poskytne ti spoustu času přemýšlet o tom, kde na chodidle máš váhu a jak si srovnat těžiště. To pak pomůže i balancu, který je pro dřep neskutečně důležitý.

 

Pokud chceš dobrej dřep, potřebuješ dobrý nohy. Dřep se stopkou dokáže rozvinout surovou sílu nohou jako málokterý jiný cvik. Nohy jsou totiž obrány o stretch-reflex a musí všechno utáhnout samy z mrtvého bodu.

 

Asi nejdůležitější důvod proč dělat pauzy v nejvíce nekomfortní pozici dřepu je trénování hlavy. Pokud se dřepu bojíš a pokaždé se snažíš dostat z jámy, co ti nohy stačí, nikdy v té pozici nezažiješ komfort. Jakmile dřepneš váhu s férovou stopkou, už se jí nebudeš nikdy bát.

 

Na videu mě dřepík trošku ohnul, ale nevadí, příště ho udělám lépe :)

 

PS: pakliže jste mobilní až moc, nedělejte stopky ass to grass vyvěšení na ligamentech. Zastavte pár čísel nad komfortní pozicí a držte. Nemá to být easy!

 

 

Please reload

OBLÍBENÉ

JAK ČASTO DŘEPOVAT?

March 7, 2016

1/4
Please reload

FACEBOOK
  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle