DŘEPY S KETTLEBELLY JSOU PRO HIPSTRY!

November 22, 2016

/// PŮVODNÍ VIDEO ZDE: https://goo.gl/w9m4wq ///

 

Nebo nějak tak mi to kdosi říkal.

“Proč jako děláš dřepy s kettlebelly? Vždyť jseš trojbojař, dřepuj s činkou, z těch kettlebellů nikdy nebudeš velkej. To si jako hraješ na Pavla, Pavla a nebo Michala, nebo co to má jako bejt?” #interníkettlebellhumory

 

Na videu můžete vidět můj dosud nejtěžší čelní dřep (140kg). Jak jste si asi všimli, můj střed (core! core! core!) se ve chvíli největšího záběru proměnil ve flacidní nudli a z dřepu se stal těžce nevýstavní kousek. Proč ho teda vystavuju?

 

Nechci se srovnávat s velikým Arnoldem, ale myšlenka je asi taková - Arnold byl velkej kluk, jenže měl velikou slabinu - lýtka. Proto si všechny tréninkové tepláky ostříhal po kolena, aby byla jeho veliká ostuda všem na očích. Nechtěl, aby ho lidi chválili za jeho přednosti, ale aby ho nutili pracovat na slabinách. Nebo tak to aspoň praví legenda.

 

Já pořád poslouchám “jé, Kubo, ty máš krásnou techniku” nebo “jé, Kubo, na kluka bez svalů nedřepuješ zas tak málo”. No jo, jenže všichni mě vidí, jak na dřepu pracuju a piluju techniku. Málokdo mě pak vidí u maximálních vah, kde vypadávají kostlivci ze skříně. Tak tady máte tu moji vostudu.

 

Jo vida, ty kettlebelly. Od přípravy na závody v trojboji, kde na mě ze skříně vypadl snad celý hřbitov, pracuju na dysbalancích a slabinách. Pánev mimo, rameno mimo. Prostě, nesahám na velkou činku a trénuju každou stranu zvlášť ve snaze dostat do těla zase trochu symetrie. I proto kettlebelly.

 

Jedním z těchhle použitých “jednostranných” cviků je i dřep se dvěma kettlebelly. Ty jsou umístěné v pozici pro čelní dřep (čti na hrudi). Jenže kettlebelly mají díky svému prapodivnému tvaru jednu skvělou vlastnost - pokud nepoužíváte střed těla, tak vás udusí, překlopí, zlomí vejpůl. Dá se říct, že střed dost dobře “izolují”. Váhy na tomto dřepu užité mohou být třeba poloviční proti dřepu běžnému a už tak střed dost dobře nestíhá. Jen si to vyzkoušejte - pár těžkých sérií dřepu s kettlebellem ucítíte ve všech zákoutích břicha.

 

No a to je můj záměr. Až se pak zase dostanu na činku a na těžké čelní dřepy, chci mít dobře vybudované základy, aby střed vydržel větší čočku než Ovčáček od jeho falešnýho fb profilu.

 

Příště pošlu video, jak takový trénink čelních KB dřepů vypadá :)

Mimochodem: 140kg na čelní dřep byl dlouhou (!) dobu můj velký cíl. A ještě než jsem ho dodřepl, už jsem chtěl 150. Toliko k tomu, že by mi takový nebo onaký dřep stačil. Vždycky budu chtít víc :)

 

www.facebook.com/kubazvedazelezo

 

Please reload

OBLÍBENÉ

JAK ČASTO DŘEPOVAT?

March 7, 2016

1/4
Please reload

FACEBOOK
  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle