MALÝ PRINC FITNESS KNÍŽEK

December 12, 2016

Víte, jak se říká, že pokaždé, když čtete Malého Prince, vidíte ho trochu jinak? Najdete v něm nějakou novou vlastnost, objevíte pravdivou větu, vtipnou narážku, poznáte člověka ze světa kolem vás. Malý princ bude vždy stejný, ale tím, jak se vyvíjíte a rostete vy, budete ho vnímat a chápat úplně jinak.

 

Tak vám představuju Becoming a Supple Leopard od Kellyho Starreta. Tuhle bibli správného pohybu jsem objevil už před třemi lety. Měl jsem tehdá něco odcvičeno a našprtáno a dokonce jsem za sebou měl i trenérskou školu.

To by jeden řekl, že bych měl být schopný pochopit, co tahle lidsky a jednoduše psaná knížka nabízí.

 

Haha! Před pár dny jsem si stáhl druhou verzi knížky a po otevření jsem vyklopil mandibulu, že mi skoro vyskočil pant.

Tolik, tolik jsem nepochopil. Asi jsem četl slova, ale ani za boha jsem nebyl schopný zapadnout mezi řádky a pochopit, co se mi tak mile snažil Kelly sdělit.

 

Už mezi prvními kapitolami jsem objevil koncepty, kterými si trápím hlavu minimálně poslední půlrok. Funkce klenby a práce s ní, nastavení hrudníku a pánve a jejich spojení s bráničním dýcháním. Vytočení špiček při dřepu a chůzi a co to znamená pro kyčle a klenbu. Tyhle a milion dalších konceptů mi už nějakou dobu nedají spát. Přitom jsem si o nich mohl už před třemi lety přečíst a zvesela je používat.

 

No co, tak si uvařim škopek čaje a dám se zase do čtení. Je to přece jenom 1000 stránek :)

 

A největší prdel je, že jestli Becoming a Supple Leopard otevřu za další tři roky, zase budu vejrat, kolik naprosto geniálních myšlenek jsem přeskočil, nebo prostě nebyl připravený pochopit.

 

www.facebook.com/kubazvedazelezo

Please reload

OBLÍBENÉ

JAK ČASTO DŘEPOVAT?

March 7, 2016

1/4
Please reload

FACEBOOK
  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle