DVOUFÁZOVEJ TRÉNINK NA PEKÁČ AŽ TI SLZY Z ČELA POTEČOU!

April 20, 2017

 

Kdo chodí do práce, chodí i z práce. To dává neuvěřitelnou příležitost dvakrát denně trénovat břicho. A trénovat ho správně, jak to příroda zamýšlela.

Že je v těle všechno spojené se vším je úplně jasná věc. A ani břicho není výjimkou. Lidi se podívají na břicho, vidí šest buchet a ještě dva prémiový šikmý flank-steaky po stranách. Jejich nejefektivnější trénink? Sklapovačky. A nebo ne.

Že je břišní svalstvo mnohem komplexnější a přímo propojené např. s trávicím ústrojím, už málokoho napadne. I hloupá alergie nebo zánět ve střevech mají schopnost vypnout celou břišní stěnu. Jenomže to prostě nejsou informace, co by pravidelně zářily na obálce Muscle and Fitness.. Ale jelikož je zkušenost nepřenosná, v rámci osvěty doporučuju čočkovou polívku k snídani a hardcore trénink sklapovaček s nadmutým břichem k večeři. Vztah břišní dutina-břišní svalstvo začne být jasnější.

Další důležitý vztah je vztah dýchání-břišní svalstvo. Břicho se totiž kromě udržování vzpřímeného postoje podílí taky na dýchání. Kolik z nás používá k dýchání břicho? Dech je základem tolika prastarých učení a je k pláči, když o něm dnes téměř nikdo neví. Co taková jóga, meditace, tai-chi, síla? On je nějaký důvod, proč Bruce Lee nedá bez dechu ani ránu. 

A tady je můj revoluční trénink na břišní pekáč - až půjdeš zítra do práce, jdi vysoký a dýchej. Dýchej zhluboka a dýchej do břicha. Snaž se, ať se s každým nádechem rozšíří tvoje břicho do všech směrů - nejen dopředu, ale především do stran pod žebry, chvilku vzduch podrž a vydechni.

A až půjdeš zítra z práce, jdi vysoký a dýchej. Dýchej zhluboka a dýchej do břicha. Snaž se, ať se s každým nádechem rozšíří tvoje břicho do všech směrů - nejen dopředu, ale především do stran pod žebry, chvilku vzduch podrž a vydechni.

To je to, co aktivuje břicho, co ho udržuje ve zdraví, co pomáhá od bolesti zad a hlavy, od stresu, co čistí hlavu od světa.

 

Please reload

OBLÍBENÉ

JAK ČASTO DŘEPOVAT?

March 7, 2016

1/4
Please reload

FACEBOOK
  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle