Zápěstí

Zápěstí je další křivák-friendly část těla. Stačí jedna malá zlomenina z dětství, závislost na playstationu (nebo playboyi) o pár let později a v kombinaci s prací v kanclu ve věku pokročilejším, máme na stole zápěstí o ohebnosti zámecké dlaždice. Nejhorší efekt na zápěstí má ovšem cvičení. Totiž cvičení s na prd technikou. Jak zápěstí rozhýbat a jak se o něj postarat bych vám rád ukázal v téhle záložce křiváckýho lexikonu.
1) Rozhýbej svoje zápěstí
Zápěstí je hodně pohyblivý kloub, umí se ohnout dopředu, dozadu, do stran, umí kroužit. Pokud není hybné, je zatuhlé a pokud je zatuhlé, dost možná bude bolet. Věnujte mu trochu pohybu a schválně, co se stane.

KŘIVÁCKEJ LEXIKON (4.) - #MOBILITAZAPESTI I.

Lexikon pokračuje, tentokrát přímo z podkrovíčka. Hlavu jsem ze záběru empaticky vyřadil, ale děkovat můžete samozřejmě i později. ZÁPĚSTÍ! Ta věc bolí. U stojek, u benče, u vzpírání, u tlaků nad hlavu. No jo, ale je to správně?...

více zde

2) Opírej se o ruce
Naše ruce jsou stvořené pro oporu - při lezení, při kliku, při stojce. Zápěstí je zdravé zatěžovat vahou těla a je třeba to dělat nejen často, ale hlavně správně.

QUICK TIP PRO KLIK

Jsme lidi, máme ruce. Taky stavíme budovy a logicky jim děláme pevný základy, aby se pak zbytek domu nekroutil a nehroutil. Ruce jsou u kliku naše základy, na nich stavíme lokty, ramena a lopatky.

Prsty stažené k sobě, dlaně zkroucené do mušle, to není silný základ. Zdravá ruka je široká a působí nám jako opora celou svojí plochou...

více zde

3) Nauč se chytat činku pořádně
Super, takže už se zápěstí hýbe, hodiny v kanclu jsme mu vynahradili pravidelnou rozcvičkou. Taky už se o zápěstí umíme pořádně opřít. Teď  ho ještě nehuntovat špatným úchopem při tréninku s činkou. I pro správný úchop jsou totiž pravidla.

Jak se chytá činka na tlaky?

Vidím to často. Bandáže na zápěstí pro tlaky vleže i vestoje. Nejlépe je nasadit už na rozehřívací série s prázdnou osou. 
Sám jsem se té chyby dopouštěl. Bolela mě zápěstí a bandáže pro mě byly dobrá záplata.

Určitě to ale není dobře. Slabiny jsou přeci od toho, aby se trénovaly, ne obcházely.

 

více zde

4) Zapomeň na klopení zápěstí, mačkej!
Jak ze zápěstí dostat maximální sílu a udělat si z předloktí špalky na zabíjení kyklopů?! Mačkání činky zachránilo nejednu z mých maximálek, a teď se s vámi podělím, jak na něj.

QUICK-TIP: MAČKÁNÍ ČINKY

Mačkání činky je jedna z mých nejsilnějších zbraní. Trhá mi to srdce, ale budu se o ni muset podělit. Jestli ti jde o sílu (asi jo, protože co jiného bys tu dělal) už určitě chápeš, že je to všechno o technice, o umění se zpevnit, o dýchání a vůbec o hromadě vychytávek a jedi triků. No a tohle je jeden z těch účinně jednoduchých a jednoduše účinných fíglů. Je to pro každého - potřebuješ jen otevřenou mysl a alespoň jednu ruku s prsty.

více zde

Zápěstí není žádná atomová věda, když ho budete poctivě rozhýbávat a správně posilovat, je velká šance, že bude pohyblivé a silné. Zní to jako naprosto retardovaná věta, ale občas věci prostě jsou retardovaně jednoduché. 

Pokud nemáš informací nikdy dost, pokud se nechceš přestat zlepšovat a rozvíjet, je tu pro tebe moje Učebna.

Posuň svoje znalosti na novou úroveň, poznej lidské tělo do hloubky a nauč se, jak být nesmírně silný a nebetyčně zdravý.